sobota, 4 sierpnia 2012

Kryzys w Babilonie, czyli Brylewski i nie tylko


Kolejna z cyklu lektur obowiązkowych. "Kryzys w Babilionie", czyli wywiad-rzeka przeprowadzony przez Rafała Księżyka (obecnie dziennikarza "Playboya", świetnie zorientowanego w trakcie rozmowy) to nieprawdopodobnie ciekawe źródło informacji o wszystkich muzycznych (i nie tylko) projektach, zespołach, inicjatywach itp.Roberta Brylewskiego, postaci legendarnej, ważnej, która dla mnie ( i dla naprawdę wielu) jest jedną z najważniejszych na polskiej scenie muzycznej.
Oczywiście Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Max i Kelner, Falarek (Band), ale i Świat Czarownic, T-34, Szum i wiele, wiele innych.

Można potraktować książkę jako niesamowite źródło informacji o muzykach, ostatniej dekadzie PRL-u, przaśności polskiego kapitalizmu lat 90. i również wielu prywatnych wątkach z życia artysty. A jest ich sporo. Cały czas miałem wrażenie, że jest to niemożliwe, że tego wszystkiego dokonał jeden człowiek. Robi wrażenie!W trakcie czytania słuchałem dużo jego muzyki, myślę, że dzięki temu można jeszcze bardziej "poczuć" atmosferę tamtych lat i nie tylko, ponieważ wywiad poprowadzony jest aż to grudnia 2011 roku. 
Lektura obowiązkowa! Wstyd nie znać! 

Wydawnictwo Literackie
Premiera: maj 2012
Twarda oprawa 
584 strony


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz