wtorek, 3 kwietnia 2012

Wszystkie odloty Cheyenne'a aka This Must Be the Place

            

Z ponad półrocznym opóźnieniem pojawił się u nas film Paolo Sorrentino "This Must Be the Place" przetłumaczony jako "Wszystkie odloty Cheyenne'a". Tytuł i reklama radiowa (najbardziej zwariowana komedia, Sean Penn przechodzi sam siebie itp. )...nie zachęcały do obejrzenia. Jednak po przeczytaniu recenzji, obejrzeniu zwiastuna i uwzględnieniu, że jest to jedyny film grany wieczorem w najstarszym kinie na świecie (moje ulubione - jak ktoś nie wierzy:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kino_Pionier ) nie miałem już wątpliwości. 

Film opowiada historię pewnego przeterminowanego rockmana, który z pewnych powodów pozostał w epoce sprzed 30 lat, cierpi na depresję i nagle dowiaduje się o umierającym ojcu. Ojciec umiera i nasz bohater (REWELACYJNY Sean Penn!) podejmuje się pewnego nietypowego zadania, którego jego ojciec nie zdołał wykonać. I oto mamy trochę filmu drogi. Świetny film, wielowątkowa fabuła i jeszcze ta muzyka! Polecam!

PS. Myślę, że muzyka w tym filmie urzekła nie tylko mnie skoro można kupić świetny soundtrack. Sam David Byrne (dawne Talking Heads) pojawia się tutaj jako fikcyjny (i wspomniany w filmie) zespół Pieces Of Shit (wspaniała nazwa, prawda?) i nie tylko. Choćby niezniszczalny Iggy Pop. Acha, w kwietniu będzie edycja na winylu - dwie 180! Myślę, że to niezła gratka dla kolekcjonerów!


Tracklist: 

 1. Avin Friday Band I'm Coming

 2. The Pieces Of Shit Lay & Love

 3. The Pieces Of Shit Open Up

 4. Mantovani & His Orchestra Charmaine

 5. Daniel Hope, Simon Mulligan Spiegel I'm Spiegel

 6. Trevor Green This Must Be The Place (Nave Melody)

 7. David Byrne This Must Be The Place (Nave Melody) Live

 8. Julia Kent Gardermoen

 9. Jonsi & Alex Happiness

 10. The Pieces Of Shit Eliza

 11. Iggy Pop The Passenger

 12. The Pieces Of Shit You Can Like It

 13. Brooklyn Rider Achilles Heel: Second Bounce

 14. The Pieces Of Shit If It Falls It Falls

 15. Gloria This Must Be The Place (Nave Melody)

 16. Nino Bruno E Le 8 Tracce Every Single Moment In My Life Is A Weary Wait

 17. The Pieces Of Shit The Sword Is Yours

2 komentarze:

  1. o, to może być fajny film, Sean'a jako aktora lubię (najbardziej chyba za rolę w U-Turn), fabuła zapowiada się ciekawie, muzyka też (ależ David zbielał! ale głos ten sam :)). trzeba odczekać na premierę dvd i obejrzeć na kanaponie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poproszę o płytkę do autka:)

    OdpowiedzUsuń